PSICHOLOGIJOS IR PEDAGOGIKOS FORUMAS
http://baltai.lt/psichologija/

Liaudies medicinos įvairenybės
http://baltai.lt/psichologija/viewtopic.php?f=77&t=265
Puslapis 12

Autorius:  Amaras [ Ket Lap 03, 2005 2:57 am ]
Pranešimo tema:  Liaudies medicinos įvairenybės

pamaniau, kad reiktų kažkokios praktinės naudos išspausti iš tų plepalų :roll:
būtų labai malonu, kad visi pasidalintumėte išmintimi, gal žinot kokius galbūt paprastus bet daugeliui nežinomus metodus, būdus kaip įveikti vieną ar kita negalavimą ir pan, ir t.t.
mane visada labai domino žolelių medicina, nors tikrai negalėčiau pasakyti, kad labai daug žinau apie tai.
gal nerašysiu niekam nereikalingų ilgų įžangų, nekeiksnosiu šiuolaikinės medicinos, o tiesiog imsiu ir papasakosiu apie viena kurį nors augalėlį, iš savo (ir savo senelių ir prosenelių ) patirties, nes nesu nei mokslininkas nei botanikas :) patyrusiam žolininkui net neverta skaityti bet gal kam nors bus naudinga.

vienas iš mano mėgstamiausių augalėlių - Melisa, (praktiškai nelabai skiriasi nuo mėtos. pastaroji, man atrodo Lietuvoje netgi labiau paplitus). visi žinot, kad naudojama raminamosiom arbatoms ir pan. veikia raminamai nervų sistema. melisų ar mėtų arbata gerina miegą, mažina nervinį dirglumą, nors tai nereiškia kad veikai migdomai.
iš tiesų, tame augalėlyje esančios medžiagos veikia žymiai stipriau nei daugelis galvoja. kiek žinau, tai tikriausiai vienas iš stipriausiu gamtinių vaistų nuo skausmo. bent iš savo patirties galiu pasakyti, kad kažkada mėtos lapelis burnoje, buvo vienintelis vaistas numalšinęs baisų danties skausmą (analginas to nesugebėjo) :wink:

tai tiek trumpai pradžiai, nes galbūt tai niekam nebus įdomu ir jei prirašyčiau visą puslapį, tik bereikalingai sugaisčiau laiką. o jei vis dėlto ir kiti parašys kažką idomesnio, tada ir aš pasistengsiu neapsiriboti vien dviem trim sakinais. vien apie dilgėlę būtų galima visa knygą parašyt.. :roll:

p.s. nepamirškit senolių išminties, kuri byloja: "kas vienam vaistas - kitam nuodas"

Autorius:  Hestija [ Pir Lap 07, 2005 10:39 am ]
Pranešimo tema: 

Na nežinau ar į temą, bet puiki ir netūrali kūno odos priežiūros priemonė yra kavos tirščiai. Rekomenduoju visoms merginoms ;). Veikia kaip glotninamasis šveitiklis. Tik svarbu gerai nusiprausti, nes kutena.... :)

Autorius:  zenzenas [ Ant Bir 20, 2006 11:11 am ]
Pranešimo tema: 

Dėl melisos ir mėtos. Primenu, kad melisa ir mėta didesnemis dozėmis gali veikti ne kaip raminantis ir atpalaiduojantis ar skausmą malšianantis preparatas, bet kaip tonizatorius ir sukelti visiškai priešingą reakciją. Tad vartodami būkite atsargųs, nes nežinia, kaip kiekvieno mūsų organizmas gali sureaguoti.

Autorius:  optiMiste [ Tre Bir 21, 2006 12:10 am ]
Pranešimo tema: 

tai čia kaip kava: vienus ji aktyvina, o kiti (pvz. aš) nuo jos ima snūduriuot. ir nesuprasi, nuo ko čia priklauso ta organizmo reakcija :?

Autorius:  Dabartis [ Tre Bir 21, 2006 9:31 pm ]
Pranešimo tema: 

Iš tiesų, pasak senolių, geriausia vaistažolė - jonažolė.Šiuo metu ji kaip tik karaliauja pievose.

Autorius:  zenzenas [ Ket Bir 22, 2006 10:01 pm ]
Pranešimo tema: 

Jonažolė yra augalas geras, bet...... vartoti reikia atsargiai, nes turi tam tikrų junginių, kurie sunkina kepenų ir dalinai inkstų veiklą.

Autorius:  Dabartis [ Ant Lie 11, 2006 9:47 pm ]
Pranešimo tema: 

Oho, šito nežinojau...


O ar bandėte gerti senolių vadinamą "Laimės arbatą"? Žolelės būtų tokios: žemuogių žiedlapiai ir dilgelės. Sakoma, jog dilgėlių arbata labai teigiamai veikia organizmą.

Autorius:  Vigintas [ Tre Lie 12, 2006 12:03 am ]
Pranešimo tema: 

Jei į mišinuką įmesi jaunų juodujų serbentų lapelių, arba vyšnių lapų pumpurėlių , arbata įgaus sodria spalvą, labai gražiai šviesa joje žais ir žinoma kvapą :) Jei įmesi žiupsnelį džiovintų morkų, jos padės organizmui įsisavinti geleži kurio labai daug dilgėlėse ir žemuogių lapuose, ar žieduose :)
Aplamai tokia arbata labai greitait atstato krauja, kai po ligos buna nusėdęs kraujas :) O bendrai tai tonizuojanti arbata, ryte suteiks jėgų, vakare trukdys užmigti :) Na jei miegi ne viena, bus kur ištaškyti pertekliška energiją :)
Beje jei kam įdomų pažaiskite, tą patį mišinį užpilkite verdančiu vandeniu... kita dalį užpilkite gyvu vandeniu, na vanduo iš šulinio ar šaltinio ir užpilama ne verdančiu , į termosą... 60 - 70 laipsnių, vizualiai kai ant puodelio dugno atsiranda pirmieji burbuliukai :) Vertinimas grynai subjektyvus, skonis, spalva, kvapas :) Labai ištvirke gali pažaisti virindami vandenį ant beržinės malkos ir ant eglinės :)

Autorius:  Dabartis [ Tre Lie 12, 2006 12:01 pm ]
Pranešimo tema: 

Mmmm :) Reikės išbandyti :)

Vygintai, o gal galėtumėt pasidalinti dar daugiau žolelių arbatų receptais? ;)

Autorius:  crystal [ Pen Rgs 01, 2006 5:14 pm ]
Pranešimo tema: 

mėtų ir kmynų arbata vartojama dideliais kiekiais sukelia impotencija, taigi atsargiai su tais stimuliantais :twisted:

Autorius:  BURTONIS [ Šeš Rgs 02, 2006 10:17 pm ]
Pranešimo tema: 

crystal rašė:
mėtų ir kmynų arbata vartojama dideliais kiekiais sukelia impotencija, taigi atsargiai su tais stimuliantais :twisted:


Tokią naujieną girdžiu pirmą kartą, įdomu kuo remiatės? Kiek žinau, tai kmynai yra afrodiziakas moterims, o vyrams potenciją slopina. Mėtos veikia nervinę žmogaus pusiausvyrą, ją ramina, todėl gali susidaryti įspūdis, kad vyras tampa pasyvus lovoje, bet tai dar ne impotencija :)

Autorius:  crystal [ Šeš Rgs 02, 2006 10:37 pm ]
Pranešimo tema: 

kuo remiuosi? liaudies išmintim ir savo močiutės raganos ilgamete praktika :twisted:

Autorius:  crystal [ Šeš Rgs 02, 2006 10:39 pm ]
Pranešimo tema: 

tiesa jums kaip lietuvybės šalininkui priminsiu, kad remtis galima tik lazda, kalbant apie kažkokius šaltinius, reiktų jais vadovautis. :roll:

Autorius:  BURTONIS [ Šeš Rgs 02, 2006 10:49 pm ]
Pranešimo tema: 

crystal rašė:
tiesa jums kaip lietuvybės šalininkui priminsiu, kad remtis galima tik lazda, kalbant apie kažkokius šaltinius, reiktų jais vadovautis. :roll:

:lol: Ne tik lazda, bet ir literatūriniais šaltiniais. Tarp kitko, jūs pastoviai sakinį pradedate iš mažosios raidelės, pasidarė įdomu, jei tai ne klaida, tai ką tuo norite pasakyti?

O dabar prie temos, tai sakote močiutė užsiėmė raganavimu, tai gal kokių liaudiškų užkalbėjimų perdavė? Nes jei tikrai sukelia impotenciją, tai kodėl niekur medicina apie tai nemini ir neįspėja, netgi žinoma žolininkė, dr. Šimkūnaitė savo raštuose lyg to nemini. Gal kas galite patvirtinti arba paneigti šiuos pastebėjimus?

Autorius:  crystal [ Šeš Rgs 02, 2006 11:00 pm ]
Pranešimo tema: 

aš visada vartoju tik mažasias raides, jei dėl to negalėsiu rašyti šitame forume, vadinasi nerašysiu, kodėl taip darau, nžn.
kas liečia užkalbėjimus, manau, kad bet kuriam žmogui kažkiek daugiau išmanančiam magiją yra visiškai aišku, kad svetimi užkalbėjimai nėra kažkuo vertingi ir burtažodis ar pan. neveikia tik dėl to, kad ji pasakai :lol:
nors aišku žinau ir užkalbėjimų, bet tik dėlto, kad patogiau naudoti kažkieno sugalvotus. kalbant apskritai šiuo metu su magija ir gydymu stengiuosi reikalų turėti kuo mažiau.

Puslapis 12 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/