PSICHOLOGIJOS IR PEDAGOGIKOS FORUMAS
http://baltai.lt/psichologija/

Pelynas
http://baltai.lt/psichologija/viewtopic.php?f=77&t=427
Puslapis 11

Autorius:  Vigintas [ Ant Sau 10, 2006 1:46 am ]
Pranešimo tema:  Pelynas

Be apribojimų perkamas vaistinėse :)
Pagrindinė paskirtis virškinimo sutrikimai, mažas rūgščių kiekis ir panšiai, ant įpokavimo tai rasite :) Prieš ryjant pravartu sukalbėti kokią maldelę, na nors Dive padėk :) Čia: kad kartumas sumažėtu :)

Kitos paskirtys - patalpos valymas nuo blogų kvapų, susukat iš kokio popieriaus "cigarą", ar koių kitų būdų priverčiate smilkti... ir tegul dūmai apima visą kambarį, na panešioti rūkstant dūmams, pakaišioti į kampus ir užkaborius... kai baigs smilkti atidaryti langus duris ir gerai išvedinti dūmus... kartu su dūmais išeina ir visi blogi kvapai... lieka labai švelnus lyg laužo kvapas, labai ir labai silpnas... Patalpa pasidaro labai imli kitiems kvapams, todėl pasmilkius mėgstamą kvapą jis išlieka žymiai ilgiau :)
Prietaruose bobutės taip išvarydavo iš namų kažkokias blogas dvasias, įpatingai p ošaunaus baliuko jas varyti reikia :)

Pelyno nuoviras stiprus antiseptikas, su daliniu antibiotikinil poveikiu... Senovėje juo apdirbdavo medį, kad ilgiau laikytusi... bet žymiai stipresnis nuoviras naudojamas pūlingoms žaizdoms dezinfekuoti, skatina gijima... na ir galima naudoti kaip pagalbine priemuonę, kaip kompresus... ti kišoriniam naudojimui naudojamas stipręsnis nuoviras 3-4 valgomieji šaukštai puodeliui vandens... užplikoma ir uždengus paliekama aušti ...

Esant peršalimui, stiprų nuovirą galima lašinti į nosį, kai tik pradeda bėgti, pradinė slogos stadija, kartu su česnako kompresu padeda išvengti slogos paūmėjimui, na pagrindinė sloga būna žymaii silpnesnė ir greičiau išgija...
Esant kvėpavim takų peršalimui (stiprus kosulys kai priežastis peršalimas), kartu su kitomis priemuonėmis , kvėpavimas pelyno dūmais, veikia kaip antiseptikas... na nekenkia tikrai :) o kuri priemuonė padeda daugiau čia jau neaišku :)

rankdarbiuse - palaikius pelyno dūmuose popieriu, jis pagelsta, atsiranda "amžiaus vagos", na popierius pasidaro labai panašus į senovinį, kaip išrodo senovinis, laiko išvagotas galima pasižūrėti muziejuose :)

Autorius:  Hestija [ Ant Sau 10, 2006 9:31 am ]
Pranešimo tema: 

Skrandžio negalavimams puikiai padėjo. O ir nėra taip jau kartu, kaip atrodo.
Dabar kaip tik kamuoja angaina, bet namie tų dūmų niekas neleis degint....Beje apie LIAUDIES MEDICINA pažengusiems. Kuo turi pasireikšti šita pažaznga? Manau daugelis žino apie kai kurių augalų vaistines galias, užkalbėjimus, bet tampa neaišku, kurios temos priklauso pradedantiesiems, o kurios pažengusiems :)

Autorius:  Baltas [ Ant Sau 10, 2006 5:01 pm ]
Pranešimo tema: 

Po kiekvienu skyrium yra aprašymas, ką galima rasti ar talpinti nurodytame skyriuje. Pradedantiems reikia bent atpažinti, kas per augalas, kokia jo maistinė, vaistinė ar kita nauda. Įvairūs literatūroje pasirodę populistiniai straipsniai. Mokykimės pakopiškai :)
Pažengusiems, tai jau vaistažolių gamybos būdai, konkretūs receptai ir jų sudėtinės dalys, vartojimo būdai, laikas, ligos ir jų požymiai, ligų diagnostika, konsultavimas susirgusiųjų, patarimai, kaip sveikai gyventi.

Autorius:  Vigintas [ Tre Sau 11, 2006 10:51 pm ]
Pranešimo tema: 

Hestija : na juk galima trumpam ir tualete užsidaryti :)

Autorius:  Hestija [ Tre Sau 11, 2006 11:40 pm ]
Pranešimo tema: 

Baltas: dėkui už informaciją.

Vigintas: jau ir taip tėvai kreivai žiūri į mano gyvenimo būdą, tai jei dar tualetas imtu rūkti.. :D na teks man ir taip pagyvent. Gal praeis...

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/