PSICHOLOGIJOS IR PEDAGOGIKOS FORUMAS
http://baltai.lt/psichologija/

Ūmus peršalimas - Angina
http://baltai.lt/psichologija/viewtopic.php?f=77&t=429
Puslapis 11

Autorius:  Vigintas [ Tre Sau 11, 2006 11:18 pm ]
Pranešimo tema:  Ūmus peršalimas - Angina

Ūmus peršalimas - snarglys iki keliu, kosulys o tu Dieve padėk :) Angina -truputi blogiau :)

Vartoti viską ką gidytoja sakė :) O jei damesime truputi iš bobučių karaičio gal greičiau išsikapstysime :)

Vakare inhaliacija (pabandyk toki keismažodi ištarti taisyklingai), pakviepuoti garais, suminkština kosulį, jei imesti eukalipto lapų bus žymiai efektyviau, kvėpavimo takai pasidengs kažkokiom labai vertingom medžiagom... Na senas, bet patikrintas būdas, imame virdulį (čainikas - kaimietiškai), iš kokio vandens nelabai bijančio popieriaus (aš naudoju nuotraukas formatas 30*40 cm) suvyniojame tūtą, tūtą kažkuo lipniu (statybynė lipni juosta) priviniojame prie virdulio snapelio, imetame eukalipto lapus, na pora saujų. Palaukiame kol vanduo užvirs, sumažiname ugnį (atsargiai garais galima ir apsideginti) na ir pakviepuojame garais kokias 10-15 minučiu... pradedam nuo mažu gurkšnelių, kai kvėpavimo takai apsipranta vis didesniais :)
Stipriai sumažina gerklės perštėjimą, suminkština kosulį, nakti ramiau miegi...

Kol kvėpuojame garais, užverdame pieną, pakvėpave išgeriame stiklinę karšto pieno, užsikasdami medumi, na jei jis dar ir liepų :) Skatina prakaitavimą, numuša temperatūrą ...

Toliau linksma ristele į vonia :) Pašildysime kojas, į vonią įdedame kibirą, ant dugno pripilame druskos, negailėti, geriau jai tai bus labai rūpi druska, jei jūros dar geriau, sukišame į tą patį kibirą ir abi kojas, pradedame iš dušo žarnos pilti karštą vandenį, vonios nubėgimą geriau užkišti kokiu skuduru, vonioje besikaupiantis vanduo neleis vandeniu taip greitai atšalti.... kai kojos apsipranta vandenį darome vis karštesnį, perteklius iš kibiro laisvai liejasi į vonią, pėdomis vis papurename druską gulinčia kibiro dugne... na visalai vandens karštį laikome ant karštumo ribos, kiek galime kenteti.... na kai kojos pasidaro raudonos, kaip virtas vėžys, palaikome 5-10 minučių... va dabar lyg nėra ką veikti, galime ir pelyno dūmais pakviepuoti....
Ištraukus kojas, nupurtome, bet nešluostome apsimauname vilnonęs kojinęs, kuo grubesnė vilna, kuom ji kandesnė tuom geriau... na maksimaliam poveikiui gauti geriausiai tinka šuns vilnos kojinės (šukuojant kai šeriasi laikos ar vilkšuniai būna ne tiek mažai vilnos)...
Visus apatinius rūbelius persivelkame, nes buve šlapi nuo prakaito ir į lovyte, po šilta kaldryte :) Tiesa jei oda nelabai jautri, gerai būtu ir grūbios vilnos megztuką ant nuogo kūno :)

Autorius:  Hestija [ Tre Sau 11, 2006 11:43 pm ]
Pranešimo tema: 

Gan įdomus patarimai. Bet gerbiamasis, jūsų lietuvių kalbos žinios baisios... Negi negavote įspėjimo? ;) Ne iš piktumo rašau...

O aš nuo anginos naudoju skalavimui druskos tirpalą, garinimą ramunėlėmis, daug ir įvairių arbatų (čiobreliai pati skaniausia ;))

Autorius:  Vigintas [ Ket Sau 12, 2006 1:07 am ]
Pranešimo tema: 

Na efektyviau veikia jūros druska, randama maksimkose, kuo pigesnė tuom geriau, reiškia mažiau valyta, like daugiau mikroelementų :)
O eukalipto lapai turi daugiau veikliujų medžiagų slopinančiu uždegimą, ramunėlės per daug švelnios anginai :) Angina visdelto stiprus uždegimas, vaistinėse dabar nesudėtinga nusipirkti eukalipto lapų :)
Tiesa virdulys po eukalipto lapų jau nebenusišveičia, jis lieka tinkamas tik peršalimų gidymui :)

Autorius:  Pagone [ Šeš Sau 14, 2006 11:05 pm ]
Pranešimo tema: 

Beje, dar kiek apie kosuli. Mano drauge del jo net uzmigti jau beveik antra savaite negalejo. Padejo keistas budas- lovoje beveik sedomis miegoti! :roll: :lol:
(NLtxt)

Autorius:  Geistė [ Šeš Sau 21, 2006 7:38 pm ]
Pranešimo tema: 

Kai man suskausta gerklę, visuomet pirmiausia galvoju, ką paskutiniu metu negerai padariau. Paprastai ją skauda tada, jei mane kas įžeidžia, o aš įsižeidimą priimu... Kai apmąstau, dedu ant kaklo rankas ir siunčiu reiki. Keli seansai, ir skausmas dingsta...

Autorius:  Baltas [ Šeš Sau 21, 2006 9:22 pm ]
Pranešimo tema: 

Pagalba nuo sauso kosulio
1 BŪDAS
Išvirti kelias bulves su lupena, sutraiškyti nenulupus ir įdėjus į marlę ar kokį drobinį maišiuką šiltą dėti ant krūtinės nakčiai. Pakartoti porą kartų.
Perspėjimas:karšto nedėti :!: Apsideginsit.
Veikimas
Jau po 1 karto kosulys palengvėja, po 2 - pradedama atsikosėti.

2 BŪDAS
Užvirinti vandenį, įpilti į didesnį puodą ar bliūdą, įlašinti ar įdėti kelis lašus mentolio ar Vietnamietiškos "žvaigždutės" tepalo, arba eukalipto porą lapų.
Naudojimas
Pasilenkus virš garuojančio bliūdo ir užsiklojus galvą rankšluosčiu taip, kad garai sklistų tik po juo, kvėpuoti giliai.
Veikimas
Padeda atsikimšti nosiaryklei, palengvina sausą kosulį (ypač laringitinį).

P.s.Sėdėjimas sėdomis nuo kosulio padeda todėl, kad plaučiai nespaudžiami ir kvėpavimo takai laisvesni. Mane visad mažą sodindavo, apdėdavo pagalvėmis, kol sirgdavau plaučiu uždegimu.

Autorius:  Hestija [ Sek Sau 22, 2006 12:27 pm ]
Pranešimo tema: 

Na man angina pasireiškia tik gerklės skausmu... Gal pjaut reikėtų - vis dėlto puliuoja gan dažnai, nors žinau, kd kažkas būna blogai po to... :roll:

Autorius:  Geistė [ Pir Sau 23, 2006 11:42 am ]
Pranešimo tema: 

Po to- atviri vartai infekcijoms... Man išoperuota, tai vengiu net šaltesnio vandens atsigerti...

Autorius:  Pagone [ Pir Sau 23, 2006 9:12 pm ]
Pranešimo tema: 

Mano draugė dažnai turėdavo problemų dėl anginos ir peršalimų. Geriausiai padedantis (spėju, ir patinkantis) vaistas- sumaišyti medus, citrina ir degtinukė. Tyrelės tirštumo.
Svarbiausia, paragavus to vaisto, nepradėti mėgti sirgti angina!.. :lol: :wink:

Autorius:  Geistė [ Pir Sau 23, 2006 11:26 pm ]
Pranešimo tema: 

Pagone rašė:
Mano draugė dažnai turėdavo problemų dėl anginos ir peršalimų. Geriausiai padedantis (spėju, ir patinkantis) vaistas- sumaišyti medus, citrina ir degtinukė. Tyrelės tirštumo.
Svarbiausia, paragavus to vaisto, nepradėti mėgti sirgti angina!.. :lol: :wink:

Šis receptas gelbės tik tada, kai yra paprastas gerklės perštėjimas, bet anginos, kuri pasireiškia aukšta temperatūra, neišgydysi...(Kartą anginą tik po trijų mėnesių išsigydžiau...)
Nesu girdėjus, kad kas nors tikrą anginą, kai ištisas paras kamuoja aukšta temperatūra, išgydytų liaudiškais metodais. Kiek bandžiau visokiais būdais gydyti savo vaikus, be antibiotikų niekaip neišsiversdavau...

Autorius:  Hestija [ Ant Sau 24, 2006 12:55 am ]
Pranešimo tema: 

Reiktų pabandyt, nes temperatūros nėra. Tik kokiomis proporcijomis maišyt?

Mano tėtis tai kedro riešutus skaldytus su degtine ir dar kažkuo vartoja. Kažin nuo ko :)

Autorius:  Pagone [ Ant Sau 24, 2006 2:05 am ]
Pranešimo tema: 

Hestija rašė:
Reiktų pabandyt, nes temperatūros nėra. Tik kokiomis proporcijomis maišyt?


Deja, nepamenu, kokiom proporcijom ji maišydavo... Gal panašiai: šaukštą medaus, šaukštą degtinukės ir pusės citrinos sulčių. :roll:

Autorius:  Hestija [ Ant Sau 24, 2006 11:51 pm ]
Pranešimo tema: 

Na gal reiks pabandyt ;)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/