PSICHOLOGIJOS IR PEDAGOGIKOS FORUMAS
http://baltai.lt/psichologija/

Kaip sustiprinti imunitetą
http://baltai.lt/psichologija/viewtopic.php?f=77&t=453
Puslapis 12

Autorius:  Pagone [ Ket Sau 19, 2006 4:48 pm ]
Pranešimo tema:  Kaip sustiprinti imunitetą

Po traumos mano imunitetas labai susilpnėjo. Matyt, organizmas deda visas pastangas tą traumą išgydyti... :roll: Bet dabar neatsikratau slogos ir bjaurių pūlinukų ant lūpų... :( Jokios pirtelės nepadeda kaip ankščiau... :(
Gal turit patarimų?

Autorius:  optiMiste [ Ket Sau 19, 2006 7:29 pm ]
Pranešimo tema: 

atkreipk dėmesį į savo nuotaikas. manau, jos irgi turi daug įtakos. tikiuos išvažiuodama neužmiršai įsimest kibirėlio medaus į lagaminą :?: pati žinai, koks jis naudingas. beje, jei imunitetas susilpnėjo, patariama gerti stiprios arbatos.

Autorius:  Baltas [ Ket Sau 19, 2006 8:19 pm ]
Pranešimo tema: 

Pūlinukai ant lūpų greičiausiai yra herpes, tai virusinė, užkrečianti nemalonė. pūlinukai "džiovinami" Sintomicino baltu tepaliuku. Jei pūslelės skystis nepateks aplink ant odos, virusas neplis. Susilaikykite nuo bučinukų :)

INFO

Herpetinė infekcija – tai virusų sukelta liga. Herpes infekcija, Lietuvoje dar vadinama pūsleline, apima grupę ligų, kurios pasireiškia grupuotomis, pripildytomis skysčio pūslelėmis ant paraudusio odos ar gleivinės pagrindo.

Ligos priežastys

Paprastąją pūslelinę (herpes simplex) sukelia žmogaus herpes virusas. Skiriami du parastosios pūslelinės viruso tipai.
Pirmasis dažniausiai pažeidžia veido sritį: lūpas (herpes labialis), nosies sparnelius, veido odą, burnos ir akių gleivines.
Antrasis – lytinių organų (herpes genitalis), pažeidžia išorinius lytinius organus ir išangę.

Žmogaus organizmui ginantis nuo virusų, iš pažeistų ląstelių formuojasi pūslelės, kurioms pratrūkus, virusų gali patekti ant kitų kūno vietų, gali atsirasti naujų pažeidimų, taip pat galima užkrėsti kitus.
Dažniausiai virusu užsikrečiama glaudaus kontakto (bučiuojantis, liečiant pažeistą odą) su sergančiu žmogumi ar rečiau nešiotoju, kuriam virusas ligos nesukėlė, metu. Virusas gali būti perduodamas ir oro lašeliniu būdu. Pirmojo tipo virusu užsikrėtę apie 80 proc. visų žmonių. Dažnai užsikrečiama dar ankstyvoje vaikystėje (gimdymo, glaudaus kontakto su sergančiais tėvais metu).
Antrojo tipo virusu užsikrečiama lytiniu būdu virusui per pažeistą odą ar gleivinę patekus į organizmą.

Ligos eiga

Po pirminio užsikrėtimo virusas tam tikrą laiką išlieka neaktyvus, o vėliau pasireiškia pasikartojančiu pūsleliniu bėrimu, prastai gyjančiomis opelėmis odoje ir gleivinėse. Pirmieji infekcijos požymiai – bloga savijauta, galvos skausmas, truputį padidėjusi temperatūra, lokalus niežėjimas, deginimas, paraudimas. Vėliau šioje vietoje atsiranda smulkių, skaidriu turiniu prisipildžiusių pūslyčių grupės. Subliūškusios, išopėjusios pūslelės džiūsta ir virsta šašais. Bėrimas užgyja nepalikdamas randų, tik kurį laiką išlieka paraudimas. Burnos pūslytės greitai išopėja. Labai skauda valgant, būna nemalonus burnos kvapas.

Užsikrėtus herpes infekcija, virusas visam gyvenimui įsitvirtina žmogaus organizme. Ligos paūmėjimai, dažniausiai pasireiškiantys tose pačiose vietose, kaitaliojasi su besimptomiais periodais. Lūpų pūslelinė, nesukėlusi komplikacijų, pasibaigia po 5-12 parų, burnos – po 2-3 savaičių.
Infekcijos paūmėjimą išprovokuoja įvairūs veiksniai: viršutinių kvėpavimo takų infekcija, ultravioletiniai spinduliai, aukšta temperatūra, peršalimas, odos traumos, nuovargis, psichologiniai stresai, menstruacijos, kartais aiškios priežasties nebūna.

Komplikacijos

Dirginant besiformuojantį šašą, atsiranda skausmingų įtrūkimų. Per juos į žaizdeles gali patekti bakterijų, kurios sukelia uždegimą.
Pavojingiausias herpes virusas žmonėms, kurių imunitetas labai nusilpęs, nudegusiems odą, naujagimiams. Jiems infekcija labai išplinta, apima didelius kūno paviršiaus plotus, pažeidžia vidaus organus, smegenis, sukelia juose audinių žuvimą, kraujosruvas. Tuomet ligos eiga audringa – būna aukšta temperatūra, kraujo užkrėtimo požymių, gelta, smegenų uždegimo reiškinių.

Tyrimai

Diagnozuojant herpes simplex dažniausiai remiamasi klinikiniais požymiais. Neaiškiais atvejais tiriamas pūslelių skysčio ar šviežiai išopėjusio paviršiaus tepinėlis. Kai nėra bėrimo, virusui patvirtinti galima atlikti virusinio sukėlėjo pasėlį.

Gydymas


Atsiradus niežėjimui, paraudimui veiksmingos virusą naikinančios priemonės. Lūpų pūslelinei gydyti vartojami antivirusinių vaistų (acikloviro) tepalai efektyvūs pirmojo epizodo metu, tačiau simptomams atsinaujinus, jie ne tokie veiksmingi. Prasmingiausia juos vartoti tik pajutus pirmuosius infekcijos požymius, pastebėjus atsiradusias pūsleles.
Kitų rūšių tepalai veikia palengvindami požymius – minkština šašus, sausina, mažina skausmą. Tepalai, kurių sudėtyje yra antibiotiko, neveikia viruso, bet apsaugo nuo vadinamosios antrinės infekcijos.
Pažeidimo vietas rekomenduojama laikyti sausai, švariai, nepridengtas.
Norint nutraukti pūslelinę, tik pajutus pirmuosius požymius, 5 dienoms gali būti skiriamas geriamas ar leidžiamas antivirusinis preparatas.
Jei gydymas pradedamas jau atsiradus pūslelėms, sulaikomas vietinis plitimas, o ligos trukmė nesutrumpėja.
Ligos simptomų atsiradimui retinti, viruso platinimui mažinti, gali būti skiriamas nuolatinis, profilaktinis, antivirusinio vaisto vartojimas.

w.sveikas.lt

Autorius:  Pagone [ Ket Sau 19, 2006 9:23 pm ]
Pranešimo tema: 

optiMiste rašė:
tikiuos išvažiuodama neužmiršai įsimest kibirėlio medaus į lagaminą :?: pati žinai, koks jis naudingas. beje, jei imunitetas susilpnėjo, patariama gerti stiprios arbatos.


Medų pasiėmiau. Laižau. :)
O kokią arbatą gerti imunitetui stiprinti? Dabar dažniausiai pipirmėtę siurbčioju. Čiobriukai iš Dubysos slėnio baigėsi... :(
Bet man čia tikriausiai gali būti herpes virusas, apie kurį Baltas straipsnį įdėjo. Labai nemalonu. Tikriausiai teks pas gydytoją apsilankyt, kad kokį tepaliuką išrašytų...
O dar ir bučiuotis negalima!!! :( :wink:

Autorius:  optiMiste [ Ket Sau 19, 2006 10:08 pm ]
Pranešimo tema: 

na, kokią arbatą gersi nėra labai svarbu, svarbu, kad būtų stipri, "prinokus" :)

Autorius:  Geistė [ Sek Sau 22, 2006 12:16 am ]
Pranešimo tema: 

Norėčiau priminti kontrastinį dušą...
8)

Autorius:  Pagone [ Sek Sau 22, 2006 1:47 am ]
Pranešimo tema: 

Dar gavau patarima ir kitiem patarti noriu- valgyti daug brokolių. Juose esą labai gausu įv. vitaminų. O taip pat imuniteta turėtų stiprinti imbieras.

Autorius:  Hestija [ Sek Sau 22, 2006 12:35 pm ]
Pranešimo tema: 

Deja pirmojo tipo virusas jau plinta ir lytinių santykių metu (dėl paplitusio oralinio sekso). Nesenai patvirtinta...

O nuo peršalimo labai mėgstu maišytą arbatą - čiobreliai, ramunėlės ir liepžiedžiai ;)

Autorius:  Geistė [ Pir Sau 23, 2006 11:41 am ]
Pranešimo tema: 

Pagone rašė:
Dar gavau patarima ir kitiem patarti noriu- valgyti daug brokolių. Juose esą labai gausu įv. vitaminų. O taip pat imuniteta turėtų stiprinti imbieras.


Maža pastabėlė: brokoliai- ne iš parduotuvės :lol:

Autorius:  Vigintas [ Pir Sau 23, 2006 6:26 pm ]
Pranešimo tema: 

Na dar žalios bulvės, polierinėse ekspedicijose tai buvo pagrindinis vitaminų šaltinis, kažkokie labai naudingi mikroelementai ...
Man asmeniškai skonis ne koks, todėl maišau kartu su tarkuotom morkom, ar idedu į vaisių kokteilį... :)
Dozavimas - vidutinė bulvė ant keturių suaugusių žmonių, kas antra dieną :)

Autorius:  Geistė [ Pir Sau 23, 2006 6:52 pm ]
Pranešimo tema: 

Vigintas rašė:
:) Dozavimas - vidutinė bulvė ant keturių suaugusių žmonių, kas antra dieną :)

Jei teisingai supratau, tas bulves reikia ant žmonių dėti. Sausio pabaigoje bulvės tik kompresams ir betinka, nes jose nieko gero jau nėra... :lol:

Autorius:  Pagone [ Pir Sau 23, 2006 9:22 pm ]
Pranešimo tema: 

Geistė rašė:
Maža pastabėlė: brokoliai- ne iš parduotuvės :lol:

Kaip- ne iš parduotuvės?! :shock: :?: Turit omeny- iš daržo? :roll: Hmm... Tik aš jo neturiu, o be to dabar gi žiema, ir turbūt, niekas negali ne iš parduotuvės gauti. :?

Autorius:  Vigintas [ Pir Sau 23, 2006 11:08 pm ]
Pranešimo tema: 

Geiste ne ant žmonių dėti, o valgyti, tipo į pilviuko vidų dėti :)
Na čia dozavimas mano šeimai skirtas :)
O dėl bulvės naudingu savybių, čia jau nuo laikymo sąlygų priklauso, kol bulvė daigi, tol joje visos savybės gyvos :)
Na kaip ir su moterimi, jei gerai laikai ji praktiškai nesensta, na iki 50-60 metelių amžiaus ir gimdyti gali... o būna, kad susensta sulaukusios ir kokiu 25-30 metų :)

na gerai prie bulvių daigumo diagnostikos, truputi drėgmės, šilumos, ir kokio, na pavizdžiui kaktusams tinkamos trąšos... per 3-5 dienas tokiose sąlygose bulvė turi išleisti daigus :)

Autorius:  Geistė [ Pir Sau 23, 2006 11:20 pm ]
Pranešimo tema: 

Esu skaičius, kad jau gruodžio mėnesį bulvėse nėra nieko žmogui naudingo. Vitaminų- nė kvapo.
O brokoliai, pirkti parduotuvėje, irgi kažin ką turi. Gal tik išvaizdą?
Kai užsiaugini savo darže, visuomet žinai, ką valgai. O pirktinėmis daržovėmis mes tik save apgaudinėjame...Jeigu mes matytume, kaip pardavimui auginami kopūstai, jų nebepirktume... Gal tada jau geriau vitaminais maitintis... :lol:

Autorius:  Brigita [ Pir Sau 23, 2006 11:55 pm ]
Pranešimo tema: 

Viso organizmo stiprinimui kuo daugiau būkite, sportuokite lauke, stenkitės išvykti į gamtą. Nepriklausomai nuo oro sąlygų iš darbo ar į darbą eikite pėščiomis :wink: Ir šaltas vanduo, kurio tikrai visi turi :) ...rytais ar vakarais, kaip kam patogiau, susipilkit sau ant galvos kibirą šalto vandens :shock: patikėkit... tai didžiulis malonumas :wink: :D

Puslapis 12 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/