Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Kov 29, 2024 12:09 am



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
MYLĖTIS AR NEISMYLĖTI - ŠTAI KUR KLAUSIMAS 
Autorius Žinutė
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė MYLĖTIS AR NEISMYLĖTI - ŠTAI KUR KLAUSIMAS
Cituoti:
MYLĖTIS AR NEISMYLĖTI - ŠTAI KUR KLAUSIMAS

Meilei nebūtinas pavasaris

Kartais meilė ateina visai nelauktai. Ir štai tu neatitrauki akių nuo savo bendraklasio ar slaptai viliesi susitikti gatvėje savo gražuolį kaimyną. Tu kupina tauriausių jausmų, bet kartu smalsauji ir nerimauji dėl…sekso. Nes tu apie jį tiek girdėjai…Galų gale visiškai pasimeti.

Seksas – ne žaidimas


Seksas skirtingiems žmonėms gali reikšti skirtingus dalykus. Vieniems tai gali būti meilės ir emocinio prisirišimo išraiška, kitiems tai tiesiog malonumas, nes tu jiems patinki. Kai kam tai šventas dalykas, priklausantis tik santuokoje. Ne kiekvienas nori sekso, ir ne visi įsitikinę, kad jo reikia. Labai daug žmonių nerimauja dėl sekso – kai kurie be sekso jaučiasi lyg ką praradę, kai tuo tarpu kiti bijo nėštumo, ligų ar paprasčiausiai paties sekso. Išsiaiškinti, ką seksas reikštų tau, nėra visada lengva. Kai tu žinosi, kaip elgtis , kad seksas būtų saugus, seksas nebus toks iš viso gąsdinantis.

Ar turėtum palaukti

Meilė ir emocinis prisirišimas gali būti parodytas įvairiais būdais. Įprasta, kad jei myli žmogų, su juo ir artimiau bendrauji. Meilė kartais sukelia sąmyšį. Bet visai nebūtina turėti lytinius santykius vien dėl to, kad esi įsimylėjusi. Tai nereiškia, kad tu ir neturėtum turėti lytinių santykių. Bet jeigu tu galvoji turėti, jūs turite abu norėti lytinių santykių, užtikrinti jų saugumą. Tu ir tavo draugas turite nutarti, kas jums tinkamiausia. Ir vienintelis kelias išsiaiškinti – atvirai pakalbėti apie tai. Pasakyk jam, ką tu jauti ir išsiaiškink, ko jis nori. Galbūt jis tik susigės arba tu suprasi, kad jis dar nepasiruošęs.

Bendraamžių spaudimas

Žmonės gali jausti draugų spaudimą įvairiu laiku ir dėl įvairių dalykų savo gyvenime. Mes visi turime poreikį būti priimtini savo draugams. Bet yra klaidinga leisti jiems mokyti save gyventi. Ką tu turėtumei ar neturėtumei daryti su savo draugu yra tik tavo ir tavo draugo reikalas ir niekieno daugiau. Paprastai tarpusavyje išsiaiškinama, turėti ar ne lytinius santykius. Bet jei draugai tave spaudžia, geriausiai būti sąžiningai. Tai nereiškia, kad tu turi jiems papasakoti visą istoriją. Tik pasakyk, kad tai jūsų, tavo ir tavo draugo, reikalas.

Seksas, seksas, seksas…
Kartais atrodo, kad tik apie seksą ir tegalvojame. Sekso žinučių yra visur: mūsų skaitomose knygose ir žurnaluose, mūsų žiūrimose TV programose ir filmuose, ir muzikoje, kurios mes klausomės. Mūsų draugai visą laiką kalba apie "pergales". Taigi kiekvienas turėtų būti "tuo" užsiėmęs. Ar iš tikrųjų?

NETIESA! Ne kiekvienas yra lytiškai aktyvus. Daugiau yra kalbų ir ketinimų, nei darbų. Faktiškai daugiau nei pusė visų paauglių pasirinkę NETURĖTI lytinių santykių, ir dėl svarbių priežasčių.

Galimos lytinių santykių pasekmės paaugliams:
nėštumas,
lytiškai plintančios ligos,
pasikeitęs savo jausmų, įsitikinimų ir savęs vertinimas,
pasikeitę santykiai su draugu ar drauge, tėvais ir draugais.

Kodėl seksas?

Ketinant pradėti lytinius santykius su kitu asmeniu, svarbu pagalvoti apie savo motyvus. Kitaip sakant, kodėl iš tikrųjų norime turėti lytinius santykius?

Ar tai –
smalsumas – "Tik pasižiūrėti, kas tai yra",
maištas – "Aš darysiu, ką panorėsiu, nesvarbu, ką tėvai pasakys",
populiarumas – "Draugai galvos, kad aš kažko vertas",
skolos grąžinimas – "Jis nupirko man nuostabią apyrankę",
pasijautimas suaugusiu – "Aš pakankamai suaugęs, kad taip elgčiausi",
romantika – "Mano mėgiamiausi aktoriai ir roko žvaigždės su kažkuo turi lytinius santykius. Jėga!",
bendraamžių spaudimas – "Aš noriu būti gaujos narys".

Kokie kito asmens motyvai?

"Ar, turėdama su manimi lytinius santykius, ji bando įrodyti, kokia ji laisva?"
"Ar jis iš tikrųjų myli mane, ar tik nori, kad aš pasakyčiau "taip"?"
"Jei mes turėsime lytinius santykius, ji priklausys tik man vienam"
"Nenoriu netekti jo"

Pradėjus lytinį gyvenimą dėl vienos iš paminėtų priežasčių, turbūt, lauks nusivylimas, nes seksas –

neįrodo mūsų meilės kitam asmeniui;
neturėtų būti skirtas mūsų pačių poreikiams tenkinti, esant grėsmei pažeisti kito poreikius;
nepadės mums išlaikyti draugo ar draugės;
nereiškia, kad mes esame suaugę, o tiktai pradėję lytinį gyvenimą paaugliai;
nepadaro mūsų daugiau vyriškais, ar daugiau moteriškais;
nėra "savaime suprantamas" dalykas.

Kaip sužinoti, kada tai gerai?

Tai nėra lengvas klausimas. "Kada tai gerai" gali truputį skirtis kiekvienam iš mūsų. Paprastai labai svarbu būti meilės santykiuose. Bet "būti įsimylėjusiu" – tai tik dalis atsakymo. Spręsdama apie lytinius santykius, paklausk savęs šių klausimų:

Jei mūsų ryšiai vėliau nutrūks, ar man bus malonu, kad mes turėjome lytinius santykius?
Kaip aš jausiuos rytoj?
Kaip jaustųsi mano tėvai, jei sužinotų, ir kaip tai paveiktų mane?
Ar galiu kalbėtis apie seksą su savo draugu ar drauge?
Ar galime kalbėtis apie vaisingumo kontrolę?
Kas bus, jei aš (ar ji) tapsiu nėščia?
Ar tai, ką jaučiu, iš tikrųjų meilė?
Ar galime kalbėtis vienas su kitu įvairiomis temomis, taip pat apie asmeninius reikalus?
Ar mums tik patinka būti drauge ir kartu kažką veikti?
Ar mes tik norime "patogiai jaustis", ar iš tikrųjų rūpinamės vienas kitu?
Kokį poveikį šis sprendimas turės mano likusiam gyvenimui?

Taip pat labai svarbu prisiminti, kad meilės jausmus išreikšti kitam yra daug būdų, ir nereikia reikalauti lytinių santykių. Laikymasis už rankų, bučiniai ir apsikabinimai – tai vis intymus meilės pasireiškimas, ir to gali pilnai pakakti. Žiūrint į viską nuoširdžiai, ne kaip į "žingsnius, vedančius prie lytinių santykių", kiekviena akimirka gali būti nepakartojama.

Mes turime pasirinkti - būti lytiškai aktyviais ar ne. Kai viskas pasakyta, telieka nuspręsti. Nėra magiškos formulės. Svarbiausia žinoti, kad mes neturėtumėme būti priversti daryti sau netinkamą sprendimą.

Savo jausmų įvertinimas ir supratimas savo galimybių padės mums nuspręsti.

saugusseksas.lt

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Tre Bal 18, 2007 9:43 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007