PSICHOLOGIJOS IR PEDAGOGIKOS FORUMAS
http://baltai.lt/psichologija/

Spyna ir stulpas-meilės kulto simboliai?
http://baltai.lt/psichologija/viewtopic.php?f=8&t=926
Puslapis 11

Autorius:  Baltas [ Ant Bal 24, 2007 12:23 pm ]
Pranešimo tema:  Spyna ir stulpas-meilės kulto simboliai?

Spyna ir stulpas-meilės kulto simboliai?

Paveikslėlis

Reklama veikia žmogaus psichika, pasakysite ir kas čia nauja? Nieko, tiesa, tačiau reklama kuria ir kultūrą. Ši žinutė man sukėlė naujų papročių susidarymo mechanizmo pojūtį. Tai priminė labiausiai komercializuotos Valentino šventės paplitimą. Valentino šventė šiaip yra Valentino mirties šventė, o ne jo darbų (sutuokė vargšus, už tai nulinčiavo).
Italijoje gal spynos ir nėra įsimylėjėlių simbolis, bet gali greitai tapti, kaip kažkada tapo širdelės (anksčiau meilės simboliu buvo kepenys). Sakykim Italija toloka ir mums panaši kultūrinė invazija negresia. Deja, labiausiai čia matyt prisideda "menininkai", kuriems savo jausmų išraiškai ir fantazijai išreikšti ribų ir tabų nėra. Štai tokias spyneles, kaip susižadėjusių "meninkų" simbolius galima pamatyti ant tiltelio per Vilnelę, prie Dailės akademijos pastato, Sereikiškių parko gale. Tiltas ne stulpas, atlaikys :lol: Šis paprotys neatsirado iš nieko. Vienu metu (1975-1995) buvo paplitusi mada mesti užrakintos spynelės raktus į upę, kaip amžino pasižadėjimo vienas kitam apeiginis simbolinis veiksmas. O kur dar nešimas per tiltą? Kodėl Lietuvoje toks paprotys nebeplinta? Kokios to priežastys? Manau laisvėjančio sekso ir neįsipareigojančių monogaminių santuokų tendencijos. Kam "susirakinti" tik su vienu partneriu, kai jaunimo tarpe tai nebemadinga ir "neprotinga".
Štai čia spynelės epopėja matyt ir baigsis. Nors gal kažkam gražu, kai du jauni žmonės prie stulpo įsipareigoja "amžinai meilei", bet man tai tik dar vienas ženklas, kad dvasingumo simboliai, susieti su Dievu/dievais išstumiami materialistinės-buitinės pasaulėžiūros daiktais-sekso kulto simboliais. Kam tada kunigas, šventikas vestuvių apeigoms - dvasiniam meilės surišimui atlikti, jei yra reklaminis stulpas ir masinės kultūros mada užkabinti "meilės" spynelę? Jums tai nieko neprimena? Man labai, tai lygiai tas pats, kas iškreiptai vyksta Kryžių kalne. Dvasinio jausmo ir mokėjimo pabūti šventoje vietoje būdas virsta "atsifutbolinimu" pakabinus savo kryželį.
Jei taip veikia romanas įsimylėjėlius, ar negalima sukurti tokio romano, kuriame meilės prisipažinimo veiksmas būtų dvasingesnis, ne toks daiktiškai išreikštas? Manau reikia tik profesionalios plunksnos meistro, kurio pačio jausmai nėra patologiškai iškreipti ir tikslas nesiekiantis komercializuoto leidinio. Ką jūs manote, ką jums sukėlė Italijos "meilės mados"?

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/