Niujorke pirmą kartą eksponuojama kolektyvinės pasąmonės tyrėjo C.G.Jungo „Raudonoji knyga“AFP-BNS ir lrytas.lt inf.
2009-10-08 11:17
Vienas iš svarbiausių ir ilgai neskelbtų psichologijos veikalų - kolektyvinės pasąmonės teorijos kūrėjo Carlo Gustavo Jungo „Raudonoji knyga“ - trečiadienį buvo pirmą kartą parodytas viešai.
Po C.G.Jungo mirties 1961 metais mokslininko šeima, vykdydama velionio valią, šios knygos turinį laikė griežtoje paslaptyje.
Raudonos spalvos odiniais viršeliais įrištas 205 puslapių rankraštis su daugeliu kruopščiai autoriaus ranka nupieštų iliustracijų, kurio oficialus pavadinimas - „Naujoji knyga“ (Liber Novus), bus iki sausio 25 dienos eksponuojamas Rubino meno muziejuje Niujorke.
1914-1930 metais kurtas rankraštis, kurį šveicarų mokslininkas C.G.Jungas vadino Raudonąja knyga, laikomas vienu iš svarbiausių šio sielos gelmių gvildentojo darbų apie žmogaus pasąmonę.
Rankraščio paroda sutampa su pirmuoju šios knygos leidimu vokiečių kalba ir jos vertimu į anglų kalbą. „Raudonąją knygą“ išleido Londone veikianti leidykla „W.W. Norton & Company“.
Po C.G.Jungo mirties 1961 metais mokslininko šeima vykdydama velionio valią šios knygos turinį laikė griežtoje paslaptyje.
Pasaulio psichologų bendruomenė žinojo apie šį veikalą, tačiau su juo buvo leista susipažinti tik kelioms dešimtims žmonių.
„Ši paroda iš naujo nušvies Jungo darbų genezę ir šiuolaikinės psichologijos susikūrimą“, - sakė muziejaus kuratorius Martinas Brauenas.
C.G.Jungas buvo psichoanalizės pradininko Sigmundo Freudo mokinys, o vėliau - jo varžovas.