Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 6:48 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Geri žmonės 
Autorius Žinutė
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Cituoti:
Stiprybė yra mokėjime atleisti. Meilė kantri, maloninga, ji nesielgia netinkamai, nepasiduoda piktumui, pamiršta kas buvo bloga..

Atleidimo procesas labai akcentuojamas krikščionybėje, nors tai ne į temą, bet noriu atkreipti dėmęsį, kad kai krikščioniškos invazijos metu buvo žudomi vaikai, moterys, kurie kito tikėjimo, tai specialiai brukamas atleidimo principas buvo reikalingas tam, kad žmones pavergti, kad jie susitaikytų su jų atnešta ideologija, kad nesipriešintų neva "meilės" religijai. Na bet tai ne į temą.
Atleidimo procesas išties svarbus, tik ar viskas atleidžiama, ar viskas atsileidžia? Pyktis - natūrali gynybinė reakcija į pasikėsinimą, pagrinde į jūsų vertybes, kuriomis jūs gyvenate, kuriomis jūs auklėtas ir mokytas. Šia natūralią reakciją galima įvairiai modeliuoti, paversti juoku, nekreipti dėmesio, kiek tai įmanoma toleruoti ir t.t. Tačiau užslopinti yra labai blogai, tada pyktis gali "sprogti" nepageidaujamu elgesiu kitų atžvilgiu arba nukreiptas į vidų pažeisti vidaus organus (psichosomatika). Meilė nėra kažkas tuščio, ji susidaro dėl labai sudėtingų ir subtilių ryšių, jausmų ir pojūčių. Todėl jei tokio turinio nėra, reakcijos bus natūralios prigimtinės, o ne socialiai išmoktos (pvz.: dirbtinė šypsena, kaip man gera :) )
Dabar apie pamiršimą. Tai jau protinė veikla. Jei meilė paveikia taip, kad protas ištrina iš atminties, tai jau amnezija, o ne meilės teigiamas poveikis. Pamiršti negalima, pamilti savo priešus man yra absurdiška, tada žydams nėra ko kelti genocido padarinių, reikia pamiršti ir atleisti. Deja, va ko jie negali pamiršti, tai turto, kuris jiems priklauso. Meilės jausmas gali pakeisti santykį su skriauda ir būtent per proto veiklą, kadangi bandoma suprasti ir kitą pusę, o ne aklai pamilti. Tai dvasios alchemija. Bet pamiršti skriaudą, vadinasi neišmokti pamokos ir vėl ir vėl susidurti su nemaloniais išgyvenimais.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Ket Sau 25, 2007 1:07 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Cituoti:
Pamiršti negalima, pamilti savo priešus man yra absurdiška, tada žydams nėra ko kelti genocido padarinių, reikia pamiršti ir atleisti

Pirmiausia, kas žiauraus ir baisaus benutiktų- tai yra pasekmė ir pamoka. Jei tai sukelia pyktį ar nuoskaudą, tai vyksta nesutikimas su Visatos dėsniais, tai ką, tada Dievas sukūrė netobulą neharmoningą pasaulį???
Cituoti:
Bet pamiršti skriaudą, vadinasi neišmokti pamokos ir vėl ir vėl susidurti su nemaloniais išgyvenimais.

atleisti ir paleisti. Tada pamoka nesikartoja.
Paanalizuoti kodėl pritraukiamos tokios situacijos ar žmonės, pažvelgti į savo vidų :)


Ket Sau 25, 2007 4:54 pm
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
sava rašė:
atleisti ir paleisti. Tada pamoka nesikartoja.
Paanalizuoti kodėl pritraukiamos tokios situacijos ar žmonės, pažvelgti į savo vidų :)

Na ką gi, žinojau saulele, kad grįši :wink:

Atleisti ir paleisti nevisai sinonimai. Tai pagal tave žydai neatleido, nes būtų netekę turto. O paleisti realų žvirblį, nei garbingą briedį girioj jiems nenaudinga. Kas liečia mano jausmus, tai tam, kad atleisčiau, turiu būti prisirišęs prie kažkokios tai neigiamos situacijos, kurią nenorėčiau spręsti. Deja, nelaikau akmens užantyje, sakau kaip yra, jei nori, kad čia pradėčiau užsiimti savigrauža, tai veltui.

Nežinau apie kokias situacijas kalbi. Galėčiau pailiustruoti tavo grįžimo atvejį, tik ką sakei išregistruokit, forumas apribotas ir tau jis nepatinka. O ką padarei, kad jis būtų jaukesnis geresnis? Kodėl kartojasi pas tave grįžimo sindromas? Man džiūgu, kai žmonės grįžta, bet kai jie to savyje nemato, o tik kituose, tai..... gal geriau susitinkam prie arbatos? :wink:

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Ket Sau 25, 2007 5:08 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Nemanau, kad mes turim apie ką kalbėtis.
Pasakiau ką norėju ir tiek.
Grįžau, nes savo pašte pamačiau laiškelį ir nesupratau prie ko čia. :)
Tai tiek, apie save aš turiu nuomonę, gal net per griežtą. :D


Ket Sau 25, 2007 5:15 pm
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
sava rašė:
Grįžau, nes savo pašte pamačiau laiškelį ir nesupratau prie ko čia

Neregistruoti vartotojai jokių laiškų negauna, nereikia čia prisidenginėti laiškais. Nebent koks senas, kol tavo nikai pasiklydusi ir saullele nebuvo išregistruoti tau prašant. Aš tau jokių laiškų nesiunčiau.
O arbatą gerti smagiau bendraujant, bet jei turi charakterį, kaip parodei čia, tai nebūtum cukrus prie arbatos bendraujant, bet tai nereiškia, kad nėra apie ką kalbėtis, tai tik pozicija. Nors gal tau patogu slėptis už monitoriaus ekrano? Galėtum ir daugiau gyvo sapno dalyvių nuomones išsakyt. Nors jų čia jau irgi pakankamai perėjo, gal ir patys parašys.

Beje Electra, man pasirodė, kad forume vienu metu kai buvai moderatorė, apie tave jau buvo kilusi neigiama banga. Tas pats ir man. Bet situacija kitokia, arba uždaryt forumą, arba išvis man išsiregistruot ir paleist administruot kas tik nori. Galit siūlyt. Tai irgi apie gėrį ir blogį, kiek jūs nepripažintumėt pasaulio dualybės.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Ket Sau 25, 2007 5:37 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
vaikiška :)


Būkite stiprus :!:


Ket Sau 25, 2007 5:48 pm
Standartinė 
Žaliaake - nusišypsok trumpam :) Vaikai labai egoistiški, nejau nežinojai ?


Ket Sau 25, 2007 7:18 pm
Standartinė 
Kaip malonu tave sutikti, Vigintai :wink:


Ket Sau 25, 2007 7:24 pm
Mokytojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2004 10:30 am
Pranešimai: 390
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Baltas rašė:
Beje Electra, man pasirodė, kad forume vienu metu kai buvai moderatorė, apie tave jau buvo kilusi neigiama banga. Tas pats ir man. Bet situacija kitokia, arba uždaryt forumą, arba išvis man išsiregistruot ir paleist administruot kas tik nori. Galit siūlyt. Tai irgi apie gėrį ir blogį, kiek jūs nepripažintumėt pasaulio dualybės.


Baltas, kaip visada emocijos, karštas šauliškas kraujas, ugnis ir užsidegimas trenkti, lėkti, bėgti. Atpažįstu šias savybes, nes man jos lygiai taip pat būdingos kaip ir Tau. Kam ta skuba ir visko trenkimas. Aš asmeniškai jau pradedu suprasti, kad tai pridaro labai daug bėdų. Prisipažinsiu, tąkart buvau šiek tiek pyktelėjusi. Kad būtų žinoma visiems, iš kai kurių vartotojų kilo nepasitenkinimas man, kad remdamasi forumo taisyklėmis ėmiau kabinėtis prie gramatikos ir rašybos klaidelių. Tačiau aš pakankamai greitai atsileidau, ir tiesa pasakius galiu pasakyti, "na ir kas iš to". Jei nuo to tapo kažkam geriau, sveikinu, manęs tai neliečia ir neveikia. Dabar grįžkim prie esamos situacijos. Tai kad Tu, Baltas, administruoji forumą Tau suteikia daug teisių, laisvių ir pagundų. Prieš imantis kažkokių veiksmų tenka juos apsvarstyti ir kartais pakontroliuoti save. Apsvarstyk šitą teiginį, nes plačiau nekomentuosiu. Aišku, čia iš už kulisių galima įdėti komentarą - žiūrėkit kaip kiaušinis vištą moko, tačiau išsakau savo nuomonę, o tai kiek žinau šiame forume yra nedraudžiama. Kaip ir kai kurių žmonių pozicija kad ir Tavo atžvilgiu. Žmogus turi savo nuomonę, tai gal leiskim ją išsakyti. Jeigu kažkas neįsižeidžia dėl Tavo aštrių ir emocionalių komentarų - valio. Tačiau ne visi vienodi. Kiti sureaguoja analogiškai. Kirtai botagu - botagu ir gausi. Tai mokėk tą botagą ir priimti. Ar aš klystu. Prašau šitos žinutės nepalaikyti pikta. Tai vėlgi nuomonė iš šalies. Keista, bet pastaruoju metu patapau stebėtoja. Kaip koks metraštininkas, tačiau ne tik fiksuojantis informaciją, bet ir ją keista krypti analizuojantis. Tai gerai ar blogai - pamatysim vėliau. Todėl manau kad mažiausiai čia reikalingos įkaitusios emocijos. Geriau tegu pastarosios atgimsta poezijoje. O žodžiai ir veiksmai tebūnie apgalvoti, neskubūs tačiau tvirti. Juk liepsna plyksteli ir nuslopsta, o tvirtos ir kietos žarijos rusena ilgai.

Vienu žodžiu, čia buvo komentaras klausimu ne į temą, tačiau manu jis yra aktualus.

Dabar apie gėrį ir blogį. Mano manymu nereikėtų pasaulio skirstyti į dvi puses - gera ir bloga. Taip darydami iš karto parodome sau, kokie egocentriški, egoistiški ir subjektyvūs esame kitų žmonių atžvilgiu. Toks skirstymas iš karto brėžia ribą - tarp manęs (atseit civilizuoto ir žinančio moralės normas) ir kito (necivilizuoto, nes jo moralės normos kitokios ir priešingos manosioms). Tai kas gera man, gali būti bloga kitam. Pavėsis mano patvory gerai man, nes ten gali atsipūsti karštą vasaros dieną, tačiau blogai kaimynui, nes neužaugs jo saulėgrąžos, kurių jo mažoji taip laukia. Sutinku, tai primityvus pavyzdys, tačiau galima rasti ir kitų analogijų, todėl nuskambės egocentriškai ir banaliai, manau kad pasaulio skirstyti į gera ir bloga. juoda ir balta - negalima. Kaip yra daugybė atspalvių tarp juodo ir balto, taip yra daugybė niuansų tarp gero ir blogo.

P.S. Naktis nuteikia mane kažkaip skeptiškai ir filosofiškai. Ech, tačiau už lango sniegas. Nusišypsokim :D

_________________
Kilt, net jei patys sparnai nekyla aukštyn...


Pen Sau 26, 2007 3:17 am
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Ačiū

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Pen Sau 26, 2007 7:15 pm
Aprašymas WWW
bendraujantis (-i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Kov 09, 2006 1:01 pm
Pranešimai: 71
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Baltai,
labai džiaugiuosi, kad Jūs esate šio forumo moderatorius. Kaip bebūtų gaila, bet yra nevisiškai teisinga žmonių pozicija, kad jei aš būčiau moderatorius, tai vat aš padaryčiau... Tačiau, suteikus žmogui tokia teisę dažnai greitai ši atsakomybė pasirodo ne visiems pakeliama. Tad linkiu Jums stiprybes ir kantrybės.
Kalbant pie geruz žmones, tai mano pozicija yra tokia, kad net pats blogiausias žmogus savo esybėje turi gerumo ir yra iš prigimties geras.


Sek Sau 28, 2007 10:12 pm
Aprašymas YIM
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007